Programy pro školy

Návštěvu muzea s programem pro školy je nutné předem objednat telefonicky na č. 312698683, nebo na muzeum@muunhost.cz. Jednotlivá témata se dají upravit, po předchozí domluvě se budeme snažit vše přizpůsobit věku dětí a Vašim požadavkům. Programy jsou vhodné i pro školní družiny, dětské tábory, domácí školáky atp. Z kapacitních a personálních důvodů není možné objednat více jak jeden program pro školní skupiny v jednom dni.

Pravěk

Délka trvání: 60 - 90 minut
Maximální počet žáků: 30

Děti si mohou osahat repliky pazourkových nástrojů a zařadit si je na časovou osu, umlít mouku na zrnotěrce a žernovu, vytvořit společnou jeskynní malbu. Součástí programu v muzeu je promítání a pracovní listy. Od roku 2017 máme k dispozici stan Zubřík, který lze v letních měsících postavit např. na školní zahradě a uskutečnit program venku.

Vlastivědné vycházky 

Délka trvání: 45 - 90 minut
Maximální počet žáků: 30

Vycházky jsou vhodné jako doplnění učiva dějepisu, vlastivědy, prvouky, mohou být spojené s návštěvou muzea, nebo s návštěvou kostela v Unhošti. V případě zájmu lze spojit s promítáním dobových fotografií ve škole nebo v muzeu. Chystáte-li se s dětmi na výlet do okolí Unhoště, můžete se inspirovat trasami naší soutěže z roku 2015, mapy a otázky k trasám pošleme na vyžádání.

Za tajemstvím písma

Délka trvání: 60 - 90 minut
Maximální počet žáků: 30 

Vycházíme z doprovodného programu k výstavě Cyril mudřec a Method mnich, která byla v roce 2014 zapůjčena do našeho muzea z Pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze. Žáci si vyzkouší psaní husím brkem, psaní na voskové tabulky, břidlicové školní tabulky, luštění nápisů v hlaholici, popovídáme o misi Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Součástí programu je promítání. 

Návštěva kostela v Unhošti

Délka trvání: 45 - 60 minut
Maximální počet žáků: 30 

Po předchozí dohodě lze navštívit unhošťský kostel sv. Petra a Pavla - žáci se seznámí s jeho historií a okolím, naučí se pojmenovat hlavní části kostela, vyluští si chronogram. 

Malování v galerii

Délka trvání: 60 - 90 minut
Maximální počet žáků: 30

Probíhá-li v našem muzeu výstava obrazů, nabízíme školám jako zpestření hodin výtvarné výchovy malování přímo v naší galerii. Výtvarné potřeby (voskové pastelky, tempery, palety, vodovky, tužky, štětce, papíry...) je nutné donést si vlastní, podložky na malování zapůjčíme. K zapůjčení máme i omezený počet malířských stojanů. 

Programy k výstavám

Délka trvání: 45 - 60 minut
Maximální počet žáků: 30 

Ke každé probíhající výstavě máme připraven doprovodný program pro děti na dané téma (pracovní listy, luštění, promítání, tvoření). Oblíbené jsou zejména programy související s lidovými tradicemi (Vánoce, Velikonoce, Masopust), nebo přírodovědný program u podzimní výstavy zahrádkářských výpěstků.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky