Aktuálně v muzeu

Od 4. května 2021 budeme mít opět otevřeno pro veřejnost (zatím bez skupinových prohlídek), těšíme se na vás a vy se můžete těšit na výstavu Řemesla a obchod v Unhošti, která je nainstalována v přízemí muzea. V provozu bude pouze infocentrum a výstavní prostory v přízemí. 

Od května bude přístupné pouze přízemí muzea (výstavní prostory + informační centrum), expozice muzea bude v letošním roce procházet úpravami a postupnou rekonstrukcí. Jak moc se budeme moci podílet na tradičních akcích pro veřejnost (pochod za mlýny, dětský den, den na rybářské baště...), bude záležet na aktuální epidemiologické situaci, stejně...

1. února jsme v muzeu opět přivítali filmaře. Ve výstavních prostorách se natáčela reportáž pro Rady ptáka Loskutáka na téma unhošťský masopust. Pořad se bude vysílat 13. 2. 2021 ve 13:00 na TV Nova.

Prostory muzea posloužily jako zázemí pro natáčení Rad ptáka loskutáka - šikovné výtvarnice před kamerami předváděly drátování, tvoření ze slaného těsta a šustí, pletení ozdob ze slámy a suchou vazbu květin. Pořad se bude vysílat 19. 12. 2020.

Milí příznivci historie Unhoště, díky loňské výstavě Město Unhošť v proměnách času a letošní Město Unhošť a okolí víme, že zájem rodáků, ale i nově příchozích Unhošťáků o historické fotografie našeho města je velký. Proto bychom rádi ještě v letošním roce realizovali vydání publikace, zatím pracovně nazvané Unhošť na starých fotografiích.

Rozhodli jsme se rozesílat každý měsíc našim příznivcům a přátelům newsletter s výběrem toho nejzajímavějšího, co se u nás v muzeu zrovna děje a připravuje. Dále v něm najdete zajímavosti z historie našeho města a okolí a informace o předmětech z našich sbírek.

13. 6. 2020 jsme stejně jako vloni nachystali jedno ze stanovišť na Vandru za unhošťskými mlýny. Stanoviště č. 7 - Mlynářské stanoviště umístěné strategicky a stylově poblíž Suchého mlýna.

Náš postupně budovaný "geokoutek" na dvoře muzea se v květnu rozrostl o kamenné konkrece z pražského Pankráce.