Aktuálně v muzeu

Od 4. května 2021 máme opět otevřeno pro veřejnost (skupinové prohlídky pouze po tel. dohodě na čísle 724067836), těšíme se na vás a vy se můžete těšit na výstavu Řemesla a obchod v Unhošti, která je nainstalována v přízemí muzea. V provozu je pouze infocentrum a výstavní prostory v přízemí. 

23. 6. 2021 dopoledne (9-11) bude muzeum uzavřeno pro veřejnost z důvodu konání akce Městské knihovny Unhošť "Pasování na čtenáře".

V sobotu 12. 6. 2021 jsme se opět zúčastnili Vandru za Unhošťskými mlýny. Naše stanoviště č. 6 jsme věnovali historii mlynářství a unhošťských mlýnů. V nabídce úkolů pro malé i velké vandrovníky bylo například "pexeso" - poznávačka unhošťských mlýnů na historických fotografiích a zkouška mletí na kamenném mlýnku - žernovu.

V neděli 30. 5. 2021 jsme se zúčastnili tradičního Dne dětí u rybníka Bulhar v Unhošti pořádaného PO Pochodeň. Naše stanoviště jsme tento rok věnovali památce unhošťského kronikáře, vlastivědného badatele a cukráře Václava Šefčíka.

Od 5. května až do konce prázdnin můžete prostřednictvím starých fotografií a dochovaných exponátů nahlédnout do díle, provozoven, obchodů a hospůdek staré Unhoště na výstavě Řemesla a obchod v Unhošti. Od 1. do 30. června bude výstava Řemesla a obchod doplněna obrazy švýcarské malířky Doris Windlin a bude-li to možné, uskuteční se na muzejním...

V době lockdownu posloužily prostory muzea celkem dvakrát jako zázemí pro natáčení Rad ptáka loskutáka. Poprvé před Vánocemi, kdy u nás šikovné výtvarnice před kamerami předváděly drátování, tvoření ze slaného těsta a šustí, pletení ozdob ze slámy a suchou vazbu květin. Pořad se vysílal 19. 12. 2020.

Milí příznivci historie Unhoště, díky loňské výstavě Město Unhošť v proměnách času a letošní Město Unhošť a okolí víme, že zájem rodáků, ale i nově příchozích Unhošťáků o historické fotografie našeho města je velký. Proto bychom rádi ještě v letošním roce realizovali vydání publikace, zatím pracovně nazvané Unhošť na starých fotografiích.

Rozhodli jsme se rozesílat každý měsíc našim příznivcům a přátelům newsletter s výběrem toho nejzajímavějšího, co se u nás v muzeu zrovna děje a připravuje. Dále v něm najdete zajímavosti z historie našeho města a okolí a informace o předmětech z našich sbírek.

Náš postupně budovaný "geokoutek" na dvoře muzea se v květnu rozrostl o kamenné konkrece z pražského Pankráce.