Aktuálně v muzeu

Máme opět otevřeno pro veřejnost. V provozu je pouze infocentrum a výstavní prostory v přízemí. 

Od 1. prosince se můžete těšit na tradiční burzu knih a minivýstavu betlémů, těsně před Štědrým dnem bychom vám opět ve spolupráci s městskou knihovnou rádi přivezli betlémské světlo.

Ve středu 23. 6. 2021 vstoupili na muzejním dvoře za doprovodu písmenkových rytířů žáčci ZŠ v Unhošti do stavu čtenářského. Jednalo se o tradiční akci Městské knihovny v Unhošti, která nás letos požádala o spolupráci. A tak se muzejní dvorek zaplnil čtenářskými strašidly, děti se naučily básničky k celé abecedě a rytířům předvedly, jak umějí pěkně...

V sobotu 12. 6. 2021 jsme se opět zúčastnili Vandru za Unhošťskými mlýny. Naše stanoviště č. 6 jsme věnovali historii mlynářství a unhošťských mlýnů. V nabídce úkolů pro malé i velké vandrovníky bylo například "pexeso" - poznávačka unhošťských mlýnů na historických fotografiích a zkouška mletí na kamenném mlýnku - žernovu.

V neděli 30. 5. 2021 jsme se zúčastnili tradičního Dne dětí u rybníka Bulhar v Unhošti pořádaného PO Pochodeň. Naše stanoviště jsme tento rok věnovali památce unhošťského kronikáře, vlastivědného badatele a cukráře Václava Šefčíka.

V době lockdownu posloužily prostory muzea celkem dvakrát jako zázemí pro natáčení Rad ptáka loskutáka. Poprvé před Vánocemi, kdy u nás šikovné výtvarnice před kamerami předváděly drátování, tvoření ze slaného těsta a šustí, pletení ozdob ze slámy a suchou vazbu květin. Pořad se vysílal 19. 12. 2020.

Milí příznivci historie Unhoště, díky loňské výstavě Město Unhošť v proměnách času a letošní Město Unhošť a okolí víme, že zájem rodáků, ale i nově příchozích Unhošťáků o historické fotografie našeho města je velký. Proto bychom rádi ještě v letošním roce realizovali vydání publikace, zatím pracovně nazvané Unhošť na starých fotografiích.

Rozhodli jsme se rozesílat našim příznivcům a přátelům newsletter s výběrem toho nejzajímavějšího, co se u nás v muzeu zrovna děje a připravuje. Dále v něm najdete zajímavosti z historie našeho města a okolí a informace o předmětech z našich sbírek.

Náš postupně budovaný "geokoutek" na dvoře muzea se v květnu rozrostl o kamenné konkrece z pražského Pankráce.