Aktuálně v muzeu

Milý příznivci našeho muzea, moc nás to mrzí, ale od 18. prosince 2020 až do odvolání máme v souladu s nařízením vlády opět pro veřejnost zavřeno.  

1. února jsme v muzeu opět přivítali filmaře. Ve výstavních prostorách se natáčela reportáž pro Rady ptáka Loskutáka na téma unhošťský masopust. Pořad se bude vysílat 13. 2. 2021 ve 13:00 na TV Nova.

Prostory muzea posloužily jako zázemí pro natáčení Rad ptáka loskutáka - šikovné výtvarnice před kamerami předváděly drátování, tvoření ze slaného těsta a šustí, pletení ozdob ze slámy a suchou vazbu květin. Pořad se bude vysílat 19. 12. 2020.

Milí příznivci historie Unhoště, díky loňské výstavě Město Unhošť v proměnách času a letošní Město Unhošť a okolí víme, že zájem rodáků, ale i nově příchozích Unhošťáků o historické fotografie našeho města je velký. Proto bychom rádi ještě v letošním roce realizovali vydání publikace, zatím pracovně nazvané Unhošť na starých fotografiích.

Rozhodli jsme se rozesílat každý měsíc našim příznivcům a přátelům newsletter s výběrem toho nejzajímavějšího, co se u nás v muzeu zrovna děje a připravuje. Dále v něm najdete zajímavosti z historie našeho města a okolí a informace o předmětech z našich sbírek.

13. 6. 2020 jsme stejně jako vloni nachystali jedno ze stanovišť na Vandru za unhošťskými mlýny. Stanoviště č. 7 - Mlynářské stanoviště umístěné strategicky a stylově poblíž Suchého mlýna.

Náš postupně budovaný "geokoutek" na dvoře muzea se v květnu rozrostl o kamenné konkrece z pražského Pankráce.