Naučná stezka sv. Huberta

13.11.2019

V sobotu 9. listopadu 2019 uspořádali členové Honebního společenstva Unhošť již tradiční setkání se sv. Hubertem a zahájení honební sezony u loni vysvěcené kapličky sv. Huberta v lokalitě Na Kaplířce. Za hudebního doprovodu souboru Horečtí trubači přivítal přítomné starosta Honebního společenstva Unhošť pan Imrich Szabó, mši svatou na počest sv. Huberta, patrona myslivců, odsloužil P. Martin Chleborád a poté následovalo otevření naučné stezky sv. Huberta. Stezku lemují panely s vyobrazením a popisem zvěře, která se nejčastěji vyskytuje v této lokalitě a o kterou místní myslivci celoročně pečují. Obrazy zvěře pochází z ateliéru Ondřeje Zahradníčka, graficky panely upravil Milan Bednařík. 

Jak se tam dostanete: Po žluté turistické značce přes nám. TGM, Melicharovou ulicí, Berounskou ulicí, za parkem u dětského domova doleva po silnici směrem do osady Markův mlýn.

Délka trasy: 3km (lze jít pěšky, jet na kole nebo i autem)

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky