Výstava 110 let muzea v Unhošti

20.10.2022

20. 10. 2022 - 31. 12. 2022

Letos je tomu právě 110 od doby, kdy František Melichar, učitel na unhošťské škole, získal do užívání jednu místnost v přízemí budovy radnice (čp. 1) a vystavil zde starožitné předměty z Národopisné výstavy. Pojďte s námi oslavit toto výročí na vernisáž výstavy 110 let muzea v Unhošti, které se uskuteční ve čtvrtek 20. října od 18:00 v přízemí muzea. Slavnostní chvíli doprovodí hudbou žáci ZUŠ v Unhošti pod vedením Mgr. Andreje Moroze. Výstava potrvá do konce roku 2022 a bude doplněna dalšími akcemi - 26. října budete mít například možnost setkat se v muzeu od 18:00 s kronikářem města Unhoště, panem Sanytrákem a nahlédnout do městských kronik a pamětních knih. Pro školní skupiny bude po celou dobu trvání výstavy připraven doprovodný program "Jak to chodí v muzeu", prostřednictvím kterého děti nahlédnou do práce muzejníků a vyzkouší si, jaké to je být kurátorem sbírek.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky